Prawo winno służyć ludziom. I winno opierać się nie tylko na wyimaginowanych formułach, ale zawierać w sobie elementy logiki. Niestety, w Polsce najczęściej mamy do czynienia zupełnie z czymś innym. Prawo nie służy ludziom. Służy urzędnikom. Robią z nim, co chcą, interpretują, naciągają, itd. Obywatel jest ofiarą. Wielokroć mają z tym do czynienia podatnicy, kiedy urzędy skarbowe po swojemu egzekwują przepisy dopatrując się wszędzie i zawsze przekrętów. Na szczęście, tego typu działania nie są już tak masowe, jak kiedyś.

Czytaj dalej...

Życie składa się z drobiazgów. Niestety, czasem te drobiazgi doprowadzają człowieka do szewskiej pasji. Może nie tyle same drobiazgi, co sprawy z nimi związane, za którymi oczywiście stoją ludzie.

Czytaj dalej...

Jak wiadomo, podróże kształcą. Niestety, czasem dostarczają i przykrych doświadczeń. Ktokolwiek wybiera się na urlop z jakimkolwiek biurem podróży, musi być świadomy, że jeżeli leci samolotem, to godzina wylotu tam czy z powrotem może ulec zmianie. Biuro podróży nie bierze za to odpowiedzialności, skrywając się za odpowiednio skonstruowaną klauzulą, która zapisana jest w umowie.

Czytaj dalej...

Po wyborach do Parlamentu Europejskiego, za kilka miesięcy czeka nas kolejna kampania wyborcza. Tym razem do samorządów. Rządzący będą bronić tego, co zrobili - dobrego - bo złego ponoć nie czynią, a oponenci z hasłami populizmu i wielu zmian zechcą zdobyć dla siebie mandat. Czy w istocie oznacza to jakieś zmiany, mam wątpliwości.

Czytaj dalej...

Za nami kolejny długi weekend i… kolejne kłopoty kierowców poruszających się autostradami. Zwłaszcza tych, którzy wybrali się autostradą A1 nad polskie morze. Otóż tradycyjnie już w takich okresach, na północ Polski wyrusza znacznie więcej aut, niż na co dzień. I co? Trafiają na mur, jakim są bramki na początku, a potem na końcu drogi, którą stworzono po to, aby poruszać się po niej i szybko i bezpiecznie.

Czytaj dalej...

Nie ukrywam, że ostatnia wypowiedź Krzysztofa Hołowczyca nie tylko mnie zdziwiła, ale i poraziła. Zabierając głos na temat wypadku w Klamrach koło Chełmna, w którym zginęło 7 nastolatków, popularny „Hołek” napisał na Facebooku – „Ile ludzi musi jeszcze zginąć, żebyśmy wreszcie zrozumieli, że drzewa nie mogą rosnąć przy drodze!”.

Czytaj dalej...

Wzruszyłem się. I to bardzo. Przeczytałem bowiem, że premier Donald Tusk zadeklarował, że mając wybór miedzy OFE a ZUS wybiera ZUS. Że to bezpieczniejsza opcja dla emeryta.

Czytaj dalej...